Potpisivanje prijavnica za upis u srednju školu
Autor: Administrator , 5. 7. 2018.

Obavještavamo učenike osmih razreda i njihove roditelje da će potpisivanje prijavnica za upis u srednje škole biti u srijedu 11. srpnja 2018. godine od 8:00 do 13:00 sati.

Obavezna je prisutnost učenika i jednog roditelja/skrbnika.

U utorak, 10. srpnja 2018. zaključat će se liste prioriteta kandidata te će od toga trenutka razrednicima osnovnih škola biti omogućen ispis prijavnica za učenike njihovih razreda.Na potpisivanje moraju doći svi učenici koji se prijavljuju redovnim putem i to u pratnji jednog roditelja. Prijavnicu potpisuju učenik i roditelj. Prijavnice ostaju u OŠ „Kardinal Alojzije Stepinac“ Krašić i služe kao dokaz o stvarnoj namjeri upisivanja odabranih programa.

Na potpisivanje ne moraju doći učenici koji su se upisali preko Ureda državne uprave.

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

Nakon zaključavanja lista, ljestvice su i dalje podložne promjenama. Ove promjene obično nisu velike ali su moguće. Osim što se brišu kandidati koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice, moguće su promjene radi ispravka evidentiranih podataka kao što su ocjene, natjecanja, rezultati dodatnih provjera i podaci na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis, a temeljem prigovora. To znači da bi iz kvote mogli ispasti učenici koji su na donjoj granici prolaska, a oni koji su malo ispod "crte" mogli bi ući u kvotu.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju, a biti će objavljene 13. srpnja 2018.