Lino -višebojac
Autor: Sandra Šarić, 11. 4. 2013.

U svakoj školskoj godini održava se po 24 natjecanja u osnovnim školama te jedno finalno natjecanje na kojemu se okupljaju pobjednici sa školskih natjecanja nastojeći izboriti ostvarenje svog sportskog sna. Pobjednici Lino višebojca uz pehar dobivaju i mogućnost odabira sportskog događanja u svijetu kojemu žele prisustvovati, a Podravka i Sportske novosti njihove snove pretvaraju u stvarnost.

Učenici od 1.-8. razreda natječu se u različitim disciplinama kao što su:

- skok u dalj s mjesta i sprint na 30 m

- košarka izvođenje slobodnih bacanja

- nogomet izvođenje kaznenog udarca

- rukomet  izvođenje kaznenog udarca

- štafetno trčanje u otežanim uvjetima

- potezanje konopa

- štafetno trčanje

Kao jedini predstavnik  Zagrebačke županije odabrana je OŠ Kardinal Alojzije Stepinac u Krašiću .Natjecanje učenika održano je u sportskoj dvorani matične škole. Na Lino višebojcu koji je započeo u 11.00 sati učenici su pokazali i svoje talente u pjevanju,dramskoj scenskom nastupu(dramska skupina-Don Pasquale )i plesu(mažoretkinje Krašića), pročitan je najbolji literarni rad učenika (8. razred) čiji će rad ući u izvlačenje s ostalim radovima i u finalu pobjednik će zajedno sa svojim razredom i učiteljem na dvodnevni izlet. Jedinstveni događaj osmislio je legendarni kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Zvonimir Boban.

Organizatori su Podravka  i Sportske Novosti. Posebni gosti današnjeg događanja su

Hrvatska olimpijka i maratonka Lisa Stublić koja je nedavno na ciriškom maratonu istrčala novi hrvatski rekord i koja trenutačno zauzima drugo mjesto na europskim tablicama.

Vrsnoj atletičarki pridružio se i nogometaš Dinama Arijan Ademi, pa su dvoje popularnih sportaša krašićkim osnovcima prenijeli dio svog bogatog natjecateljskog iskustva, podučili ih fair ponašanju na terenima te potaknuli na sportsko navijanje. Na kraju natjecanja Lisa i Arijan uručili su pehare i plišane Lino medvjediće višebojcima koji su osvojili najviše bodova u trčanju, skoku u dalj, potezanju užeta, izvođenju slobodnih bacanja te pucanju rukometnih i nogometnih penala. Pobjednici će se natjecati u finalu. Svi sudionici natjecanja dobili su  majice i poklon paketiće,a cijeli prvi razred matične škole izabran je kao najbolja navijačka skupina koja je imala i svoje rekvizite. Učenici su mogli uživati u pjesmama, natjecanju, maskoti Linu-višebojcu, spektaklu i atmosferi koju su predvodili iskusni voditelj,novinari vrsni fotograf i snimatelj.

Veliko finale održati će se u Karlovcu 17.i18.svibnja  u sportskoj dvorani Mladost.