Projekt "Škole za Afriku"
Autor: Sandra Šarić, 3. 6. 2013.

Projekt „Škole za Afriku“ - UNICEF

Svako treće dijete u najugroženijim zemljama afričkog kontinenta nema sigurno okruženje za igru i učenje. Djeca tih područja svakodnevno se suočavaju s nedostatkom hrane i pitke vode, kao i brojnim drugim životnim problemima. Druženje s vršnjacima i bezbrižno djetinjstvo zamjenjuje surova borba sa siromaštvom i neimaštinom.

U okviru projekta „Škole za Afriku" osigurava se izgradnja i obnova predškolskih ustanova i škola u  najugroženijim područjima Afrike te brine o potrebama djece i njihovih obitelji, a  posebna pažnja  usmjerena je  na pružanje pomoći djeci u najnepovoljnijem položaju – djeci koja žive bez roditelja, u izrazitom siromaštvu, ili pak  djevojčicama koje su često, u odnosu na dječake, dodatno zakinute za mogućnost školovanja.

Od 2008. pa sve do danas, projekt "Škole za Afriku" redovno podržava više od 212 osnovnih i srednjih škola zajedno sa svojim učiteljima, učenicima i ostalim djelatnicima škola. Svi zajedno omogućili su da se kod mladih potakne svijest o njihovoj ulozi u izgradnji boljega i pravednijega svijeta.

U utorak, 11.06. 2013. u holu osnovne škole Kardinal Alojzije Stepinac održat će se prodajna izložba radova grupe Mladih kreativnih poduzetnika, a prikupljena sredstva će se uplatiti na Unicefov račun za ovaj projekt i tom akcijom sudjelovati u pomoći djeci Afrike kako bi i oni dobili ne samo besplatno školovanje, već i uvjete u kojima će dostojanstveno živjeti i školovati se.

U ime UNICEF-a i djece Afrike, iskazujem neizmjernu zahvalnost svima koji će podržati ovu humanu akciju i vjerujemo kako će vaša briga i trud doprinijeti značajnim promjenama za djecu Afrike (za djecu u Etiopiji).

Koordinatorica projekta „Škole  za Afriku“ je stručni suradnik-logoped Tamara Vučković.