Škola u prirodi - Pula
Autor: Administrator , 10. 6. 2015.

Od  3 .6.  do  5. 6.  2015. godine učenici  3.  i  4.  razreda  matične  škole  i  područnih  škola  Vukšin  Šipak  i  Prekrižje  bili  su  u  školi  u  prirodi  u  Puli – Istra.

Krenuli  smo  3.6. 2015. godine u  8.30. sati  turističkim  autobusom  ispred  škole  u  Krašiću.  Nakon  sat vremena  vožnje  stali  smo  na  odmorištu  Ravna  Gora. Potom  smo  nastavili  svoj  put kroz  Gorski  kotar  do  Rijeke,  a  prolaskom  kroz  tunel  Učka, Istrom  do  mjesta  Roč.  Šetali  smo  gradićem  do  crkve  sv. Ante  gdje  je  upisan  čuveni  Ročki  glagoljaški  abecedarij  1200.  godine.  Zatim  smo nastavili  dalje  vožnju  ALEJOM  GLAGOLJAŠA  uz  jedinstvena  glagoljaška  obilježja  do najmanjeg grada  Huma.  Iz  Huma  smo  krenuli  u  Fažanu  gdje smo  u  konobi  imali  ručak.  Po  završetku  ručka  nastavljamo  put  prema  Puli.  Uputili  smo  se  odmah  u  Pulsku  arenu,  razgledavali, kupili  suvenire.  Slijedi  odlazak  prema  hotelu  „Pula“  u  koji  stižemo  oko  16. 30. Nakon smještaja u sobe i  kraćeg odmora  otišli  smo na  plažu  što  su  učenici  s  nestrpljenjsm  dočekali.  Učenici  3.  razreda  su  nakon  večere  imali  nastavu  te  odradili  ono  što  je  bilo  planirano. Za to  vrijeme  učenici  4.  razreda  su  imali  slobodno  vrijeme  za  druženje.  Na  kraju  prvog  dana,  umorni  od  puta,  učenici  se   spremaju  i  odlaze  na  spavanje.

Drugog  dana  škole  u  prirodi  morali  smo  rano  ustati,  otići  na  doručak  i  autobusom  smo  se  vozili  do  Fažane,  te  dalje  brodom  u  posjet  NP  Brijuni.  Vozili  smo  se  brodom  do  Velog  Brijuna,  razgled  uz  službenog  vodiča,  panoramskim  vlakom   i  pješice,  zoo,  safari,  muzej  i  drugo.  Povratak  na  kopno  i  u  hotel.  Poslije  ručka  učenici  4.  razreda  imali  su  nastavu,  a  za  to  vrijeme  učenici  3.  razreda  odmor.  Poslijepodne  smo  proveli  u  kupanju  i  sunčanju  na  plaži.  Poslije  večere  učenici  su  mogli  uživati  u  sportskim  aktivnostima  i  igri  na  dječjem  igralištu,  a  kasnije  su  imali  organiziran  ples  gdje  su  nas  neki  učenici  iznenadili  svojim  plesnim  umijećima.

Posljednjeg  dana  našeg  boravka  u  Puli  pakiramo  stvari  prije  odlaska  na  doručak.  Nakon  doručka,  odjavljujemo  se  iz  hotela  i  autobusom  odlazimo  do  VERUDELE   gdje  smo  posjetili  AQUARIUM  PULA  i  centar  za  oporavak  morskih kornjača.  U  pratnji  službene  osobe  razgledali  smo    upoznali  se  s  podmorskim  svijetom   Jadrana  i  svjetskih  mora.  Vraćamo  se  još  jednom  u  hotel  na  ručak,  a  potom  krećemo  put  naših  domova.

Škola  u  prirodi  je  jedno  veliko  iskustvo  za  naše  učenike.  Mnogima  od  njih  to  je  bio  prvi odlazak  negdje  na više  dana  bez  roditelja.  Usvojili  su  neka  pravila  ponašanja  na  putovanju,  poštivanje  hotelskog  Kućnog  reda,  brinuti  o  sebi  i  svojim  stvarima,  racionalno  trošiti  džeparac. One  spoznaje  koje  su  učenici  stekli  u  školi  o  moru,  biljkama,  životinjama,  primorskom  zavičaju  sada  su  imali  priliku  doživjeti  promatrajući  izvornu  stvarnost.

Učenici  su  se  vratili  zadovoljni  kućama  sa  jednim  novim,  lijepim  iskustvom.

U  Krašić,  pred  školu  smo  stigli  u  5.6.2015. godine 17. 35 sati.