Školska ekskurzija - "Pohod u Istru"
Autor: Administrator , 30. 5. 2016.

U ponedjeljak, 23.5.2016. g. učenici 7. a i 7. b razreda su,  u pratnji svojih razrednica Vesne T. i Nataše H., krenuli na školsku ekskurziju. Putovanje u trajanju od četiri dana pod nazivom „Pohod u Istru“ proteklo je veselom i bezbrižnom raspoloženju a izvješće s puta možete pročitati pod opširnije.

"Krenuli smo u osam sati ispred škole, a krajnje odredište bila nam je Pula gdje smo trebali stići u kasnim popodnevnim satima. Putem smo se zaustavljali i uživali u razgledanju Roča, Aleje glagoljaša, Huma i Motovuna. Po dolasku u Pulu, smjestili smo se u zanimljivom hotelu Brioni smještenom na poluotoku Punta Verudela. Nakon večere uslijedila je zabava, druženje i odlazak u hotelski disko.

Drugog je dana u planu bilo putovanje do Fažane, plovidba brodom do Velog Brijuna, vožnja električnim vlakićem i razgledanje znamenitosti Nacionalnog parka „Brijuni“. U hotel smo se vratili u popodnevnim satima i nakon  odmora, ispunjenog kupanjem u hotelskom bazenu, zabavom i večere, zaputili se u gradić Višnjan. Stigli smo pred sami mrak, razgledali Zvjezdarnicu i slušali zanimljivo predavanje o astrometrijskim mjerenjima i otkrićima asteroid.

Trećeg dana nam se nasmiješilo sunce pa smo mogli prije podne provesti na kupanju. Nakon objeda  zaputili smo se do stare austro-ugarske utvrde u kojoj je smješten Aquarium Pula. Iza toga je uslijedila vožnja do centra Pule, šetnja do stare gradske jezgre i razgledanje Arene, Dvojnih i Herkulovih vrata , Slavoluka Sergijevaca, Foruma i Augustovog hrama. Kraće vrijeme  do povratka u hotel iskoristili smo za slobodnu šetnju i kupnju suvenira.

Prijepodnevnim kupanjem na prekrasnoj šljunkovitoj plaži našega hotela započeli smo četvrti, odnosno, posljednji dan našega „maturalca“. Nakon objeda, spremili smo se i uputili u Rovinj gdje smo proveli tri sata u razgledanju znamenitosti stare gradske jezgre i crkve svete Eufemije. U 17.00 sati započeo je i naš povratak u Krašić; stigli smo oko 21.00 sat.

Cijelo putovanje proteklo je mirno i bez problema, bilo je lijepo i korisno. Sve predviđene zadaće putovanja, druženje i zabava, upoznavanje Istarske županije, njezine kulture i vrijednosti su u potpunosti realizirane. Učenici su uživali i puno naučili te će im ovo putovanje ostati u trajnom sjećanju."