Izvanučionička nastava
Projektni dan "Vode" - posjet tvornici, mlinu i punionici
Autor: Administrator , 28. 3. 2018.

U srijedu 28. ožujka 2018. godine učenici sedmih i osmih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi  povodom Projektnog dana na temu Voda. U pratnji svojih razrednika i učitelja posjetili su tvornicu Ireks aroma u Jastrebarskom, Etno zbirku i etno kutak u PŠ Sveta Jana, te punionicu vode Jana.

U tvornici Ireks aroma obišli su cijelu tvornicu ( proizvodnju, skladišta i laboratorij) uz stručno vodstvo i predavanje direktora tvornice. Djelatnici laboratorija počastili su učenike svježe pečenim kolačima.

Sljedeća postaja bila je Etno zbirka u PŠ Sveta Jana, koju su učenici obišli  uz stručno vodstvo predsjednice Udruge Sveta Jana gđe. Jasnice Vojvodić. U sklopu etno kutka posjetili su Mlinarevu ižu, Komoru i Godrijanov mlin, gdje su imali jedinstvenu priliku zaviriti u obnovljeni mlin i vidjeti kako funkcionira taj već pomalo zaboravljeni način proizvodnje brašna.

Na kraju, učenici su posjetili Punionicu vode Jana koja svaki dan proizvede desetke tisuća boca vode koje nakon toga odlaze diljem svijeta. Djelatnici punionice su na kraju obilaska darivali učenike svojim proizvodima, čajevima i sokom.

Terenska je nastava za učenike bila vrlo zanimljiva i poučna jer su imali priliku vidjeti neke gotovo zaboravljene vještine i znanja, te su pomalo umorni,  ali sretni i zadovoljni viđenim stigli natrag u školu. Nakon toga organiziranim prijevozom  su otišli kući uživati na zasluženim Uskrsnim praznicima.