Izvanučionička nastava
Nagradni izlet učenika u Koprivnicu na finale Lino višebojca
Autor: Administrator , 4. 6. 2019.

U subotu, 1. lipnja 2019. godine tridesetak učenika od 2. do 8. razreda u pratnji učitelja  posjetilo je  grad Koprivnicu i  sudjelovali na završnici finala sportske manifestacije Lino višebojca. Učenici su nagrađeni jednodnevnim izletom jer su se tijekom školske godine istaknuli na natjecanjima u znanju i sportu te postigli zapažene rezultate kroz uključivanje u natječaje i projekte.

U Sportskoj dvorani Srednje škole Koprivnica održano je finale 13. sezone Lino višebojca u kojem su sudjelovala 24 najbolja višebojca iz 12 osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Među finalistima sudjelovala su i naša dva učenika, učenica 5. razreda Gabrijela Stepinac i učenik 8. razreda Tomislav Majhanović. Učenici finalisti su se natjecali u raznim sportskim disciplinama kao što su rukomet, nogomet, košarka, skok u dalj i brojne druge. Navijači s tribina bodrili su svoje natjecatelje, a tako i mi naše učenike finaliste. Domaćin natjecanja bili su Podravka i Sportske novosti, a glavni cilj Lino višebojca je poticanje školskog sporta, razvijanje zdravih navika i poticanje kulturnog stvaralaštva. Natjecatelje su podržali i poznati sportaši: Zlatko Horvat, rukometaš PPD Zagreba i reprezentativac Hrvatske, Roko Prkačin, košarkaš Cibone i reprezentativac Hrvatske, Enes Garibović, najbolji hrvatski karataš, Ana Konjuh, jedna od najboljih hrvatskih tenisačica te Magdalena Ećimović i Korina Karlovčan, rukometašice RK Podravka Vegete i reprezentativke Hrvatske. Za zabavni dio programa pobrinuli su se pobjednici show-a Zvijezde pjevaju, Tara Thaler i Dino Jelusić koji su oduševili sve prisutne učenike.

Više o 13. finalu Linovišebojca možete pogledati: Lino višebojac _Koprivnica