Kulturna i javna djelatnost škole
Završna svečanost i podizanje Zelene zastave u matičnoj školi
Autor: Administrator , 14. 6. 2017.

U  utorak 13. lipnja 2017. godine u matičnoj školi učenici i učitelji obilježili su kraj uspješne nastavne godine završnom priredbom i podizanjem Zelene zastave povodom obnavljanja statusa Međunarodne Eko – škole.

Program svečanosti svojim su nastupom uljepšale naše učenice i polaznice Glazbene škole Jastrebarsko, učenica 6.b razreda Danijela D. i  učenica 4. razreda Nina Ž.

Najuspješnijim  učenicima i učiteljima mentorima koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima i smotrama u znanju ili sportu ravnateljica škole uručila je nagrade i zahvalnice za uloženi  trud i zalaganje.

Ravnateljica je naglasila kako je ove školske godine škola sudjelovala u brojnim literarnim, likovnim i ekološkim natječajima i projektima. Najviše odjeka u ovoj školskoj godini imao je  školski humanitarni i filantropski projekt u kojem su sudjelovali svi učenici i djelatnici matične i područnih škola. Za provedbu akcije „Od srca svi darujemo mi“ koja se provela u sklopu nacionalnog projekta „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“ škola je nagrađena statusom Škola filantrop.

Najbolji učenici četvrtog razreda (Martin B., Dominik P., Klara Ž. i Nina Ž.) pohvaljeni su za odličan uspjeh i uzorno vladanje tijekom prva četiri razreda školovanja.

Učenice 8.a razreda Tamara D. i Magdalena N. proglašene su učenicama generacije za odličan uspjeh (5,00) i uzorno vladanje tijekom cijelog osmogodišnjeg školovanja. Učenici 8.b Luka M. i Anamarija P. također su pohvaljeni za odličan uspjeh i uzorno vladanje tijekom osmogodišnjeg školovanja.

Učenik Luka M. pročitao je dojmljiv literarni prikaz svog odrastanja i školovanja, te se u ime svih učenika osmih razreda zahvalio učiteljima i djelatnicima škole. Prikazana je  i prezentacija fotografija osmaša koje su nastale tijekom školovanja, a koja je istovremeno rastužila i nasmijala sve prisutne.

Na svečanosti su podijeljena priznanja i zahvalnice učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali u literarnom natječaju „Više cvijeća, manje smeća“ ekološko-edukativne akcije Uljepšajmo svoj  zavičaj. Priznanja je uručio naš višegodišnji suradnik  i predsjednik Ekološkog društva Žumberak, gosp. Josip Šintić.

Na kraju završne svečanosti ravnateljica je napomenula kako smo ove godine obilježili 30. obljetnicu rada i tim povodom izdali monografiju naše škole. Zahvalila je svim članovima povjerenstva, učiteljima, učenicima i roditeljima, suradnicima i prijateljima škole koji su pomogli u stvaranju monografije i dostojnom obilježavanju obljetnice.

Uz pjevanje školskog zbora koji je izveo Eko himnu, Luka M. učenik osmog razreda ponosno je podigao  Eko zastavu povodom obnove i stjecanja zlatnog statusa Međunarodne Eko - škole.