Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće“ 2019.
Autor: Administrator , 14. 4. 2019.

Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće“ je smotra stvaralaštva darovitih učenika osnovne škole koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području i učitelja koji su se istakli radom u jezično-umjetničkom području. Naša škola ove godine po drugi put sudjeluje na takvoj posebnoj i kreativnoj smotri.

Osnovni cilj Škole jest da učenici, a posebice učitelji-hospitanti prihvate drukčiji, suvremeniji način rada te da ga prenesu u svoje školske sredine.

U Osnovnoj školi „Rivarela“ u Novigradu od 6. do 13. travnja 2019. godine se po 30. put okupilo 320 učenika, 45 hospitanata s voditeljima u 24 radionice. Svaka radionica izrazila se na temu „Svjetlo“ i pokazala koliko kreativnosti mogu učenici pokazati kroz pet dana stvaranja. Sve radionice u svom radu ostvaruju unaprijed dogovorenu temu, koju dalje razrađuju izražajnim sredstvima karakterističnim za pojedino kreativno područje: riječ, zvuk, sliku i pokret.

Našu školu predstavljala je učiteljica likovne kulture  Martina Štengl Šoić i učenica 7. razreda Magdalena S. koje su polazile u slikarsku – scenografsku radionicu. Voditelj radionice bio je Theodor de Canziani. Učenici su uvježbavali scenski pokret, izradu asamblaža, kaširanje, slikanje murala.

U četvrtak, 11. travnja u Crkvi Sv. Pelagija je održan koncert zbora, skladateljske i literarne radionice. Otvorena je izložba u Muzeju Lapidarium s radovima keramičarske, slikarske, fotografske i  lutkarske radionice te grafičkih dizajnera.

U petak, 12. travnja učenici su gledali lutkarsku predstavu i prezentaciju izrade slikovnice i novina na internetu, kostimografske, slikarsko- scenografske, literarne, scenske i plesne radionice. U večernjim satima u Hotelu Laguna svoj rad su predstavili radijska, filmska i videodokumentarna radionica.