Projekti i natječaji

Likovni natječaj Profil Klett

Učenici razredne i predmetne nastave naše škole sudjelovali su na likovnom natječaju "Želim, stvaram, oblikujem" koji je dio projekta Profil Klett-a Želim stablo i Likovna mapa za velika djela, a cilj je putem likovnosti potaknuti svijest o kulturnoj i prirodnoj baštini.

Učenici su pod vodstvom učiteljice likovne kulture Martinom Štengl Šoić sudjelovali u likovnom natječaju kroz teme Slikam graditeljsku baštinu i Oblikujem škrinju za čuvanje naše baštine. Učenica  6.a razreda Magdalena S. dobila je posebno priznanje i pohvalu za likovni rad u kategoriji Slikam graditeljsku baštinu. Slikarskom tehnikom akvarela oživjela je graditeljsku baštinu našeg kraja. Učenica 6.b razreda Lana Ć. dobila je posebno priznanje i pohvalu za likovni rad u kategoriji Oblikujem škrinju za čuvanje naše baštine. Dizajnirala je škrinju kao uporabni predmet i ukrasila je ornamentima iz starije povijesti. Škrinja je izrađena od aluminijske folije i kartona.

Slikanjem i modeliranjem našu kulturnu baštinu ispreplećemo sa svakodnevnim životom, približavamo je djeci jednostavnim tehnikama poput akvarela, a činimo je suvremenom ako su djeca njome inspirirana za grafički, tekstilni i produkt-dizajn. S druge strane motivima iz prirode potičemo ih na promišljanje i brigu o prirodi i okolišu. Neka umjetničke interpretacije učenika također sudjeluju u očuvanju naše baštine i građenju našeg okoliša.

objavio: Administrator   datum: 23. 4. 2018.

« Listopad 2018 »