Parlaonica i završna konferencija u sklopu projekta „I djeca to mogu“

Udruga za lokalni razvoj „Turbina promjena“ organizirala je u utorak  30. svibnja 2017. godine parlaonicu na kojoj su sudjelovali učenici OŠ Mahično i OŠ "Kardinal Alojzije Stepinac" Krašić, koja je svojevrsna kruna šestomjesečnog projekta „I djeca to mogu“.

Na parlaonici, koju je vodila Valentina Gambiroža, a koja se održala u školskoj dvorani naše škole, sudjelovalo je 49 učenika spomenutih škola koji su raspravljali o kvaliteti života u ruralnim i urbanim sredinama. Učenici afirmacijske skupine zagovarali su tezu da je kvaliteta života, a time ujedno i poštivanje dječjih prava, u urbanim sredinama veća, dok je negacijska skupina zagovarala suprotno - veću kvalitetu života u ruralnim sredinama. Obje su skupine imale izvrsne argumente, te je stručni žiri odlučio da je rezultat neriješen. Učenicima i ravnateljicama su dodijeljene i zahvalnice za sudjelovanje na projektu.

Nakon parlaonice, održana je završna konferencija za medije, na kojoj su predstavljeni rezultati projekta, te rezultati istraživanja koje je pokazalo kako je provedba projekta pozitivno utjecala na osvještavanje učenika o njihovim pravima. Na završnoj konferenciji ravnateljica OŠ „Kardinal Alojzije Stepinac“ Krašić Helena Beketić i ravnateljica OŠ Mahično Gorana Simić – Vinski, izrazile su zadovoljstvo međusobnom suradnjom i ishodom projekta „I djeca to mogu“, nadu za nastavkom međusobne suradnje i provođenje aktivnosti čija je svrha jačanje svijesti učenika i građana u području dječjih i ljudskih prava.

objavio: Administrator   datum: 31. 5. 2017.

« Kolovoz 2017 »