« Svibanj 2024 »

Kulturna i javna djelatnost škole
Kazališna predstava „101 dalmatiner“
Autor: Administrator , 6. 12. 2022.

Tradicionalni odlazak u kino povodom blagdana sv. Nikole ove smo godine zamijenili posjetom jaskanskom Kazalištu Škrabe koje nas je nasmijalo i raznježilo predstavom „101 dalmatiner“.

Učenici od prvog do osmog razreda u pratnji svojih učitelja uživali su u kazališnom ostvaraju najpoznatijeg romana za djecu britanske spisateljice Dodie Smith, koji je čak i veliki Walt Disney realizirao na velikom platnu. Posebno nam je drago na kazališnim daskama bilo vidjeti naše bivše i sadašnje učenice koje su sjajno odigrale svoje uloge.

Zloglasnu je Cruellu De Vil igrala Maja Žalac, koja i iza scene nosi važne uloge asistentice redateljice, inspicijentice, garderobijerke i šminkerice te slikarske majstorice. Njezina je komunikacija s publikom sjajna pa je baš lik Cruelle osvojio najveći pljesak naših učenika. Još je jedna bivša učenica i dugogodišnja članica školske dramske skupine imala zapaženu ulogu; Mihaela Novosel izvrsno je odigrala odanu, no pomalo smušenu dadilju Nanny. Vjerujemo da ćemo Leu Žalac – ovdje u ulozi poduzetne i snalažljive narednice Cathy Tibbs – još dugo gledati na kazališnim daskama.

Iako se pri postavljanju predstave suočio s velikim zaprekama (od pandemije i lockdowna), glumački je ansambl Kazališta Škrabe izvrsno prikazao kako su naši životinjski prijatelji uistinu i najbolji prijatelji te kako – „nije u šoldima sve“!

Zahvaljujemo Općini Krašić na financiranju ulaznica za predstavu, kao i autoprijevozniku Čazmatrans koji je financirao dio troškova prijevoza učenika.