« Svibanj 2024 »

Kulturna i javna djelatnost škole
Fašnik u našoj školi
Autor: Administrator , 19. 2. 2023.

Kraj pokladnog razdoblja učitelji i učenici matične i područnih škola tradicionalno obilježavaju maskenbalom.

U četvrtak 16. veljače 2023. godine učenici razredne nastave matične škole sa svojim su učiteljicama prošetali svoje vesele i šarene maske i kostime u fašničkoj povorci do trga u Krašiću. U petak 17. veljače 2023. godine za učenike predmetne nastave organizirano je natjecanje za najbolju masku.

U četvrtak 16. veljače 2023. godine učenici razredne nastave matične škole sa svojim su učiteljicama prošetali svoje vesele i šarene maske i kostime u fašničkoj povorci do trga u Krašiću. Turistička zajednica Općine Krašić ondje je organizirala za njih druženje uz pjesmu i ples pod maskama. Učenici i učitelji područnih škola obilježili su maskenbal kroz aktivnosti izrade maski, ples i druženje.

U petak 17. veljače 2023. godine za učenike predmetne nastave organizirano je natjecanje za najbolju masku. Učenici su imali priliku predstaviti svoju domišljatost u kreiranju maski u pojedinačnoj ili grupnoj kategoriji, a pomoću alata Mentimetar glasovima učenika i djelatnika škole izabrane su najbolje maske. Najveći broj glasova u kategoriji pojedinačne maske dobio je učenik Viktor Stepinac (6.a) za masku "Hercule Poirot". Drugo je mjesto osvojila učenica Lana Ribarić (7.a) za masku „Avatar“. Zasluženo, s obzirom da je bila budna od 4 ujutro kako bi nanijela šminku! Pobjedu u kategoriji skupne maske uvjerljivo su odnijeli učenici 8.b razreda maskom "Gru i malci", a na drugom su se mjestu našli učenici 5.b razreda s maskom „Lovci“. Vjerujemo da su nagrade bile dovoljno motivirajuće kako bi nagodinu odaziv bio još i veći!

Još se više nadamo boljem odazivu u posebnoj kategoriji – onoj za najbolju masku djelatnika škole. Ove su godine pobjedu odnijele zle sile – prvo je mjesto osvojila učiteljica Maja Štajcer za vrlo uvjerljivu masku „Vještica“. No bitka se vodila za drugo mjesto: ravnateljica Helena Beketić („Mary Poppins“) - nakon što su rezultati pokazali isti broj glasova – sportski je korektno prepustila poziciju učiteljici Jasni Pavlović („Vražica“).

Čestitamo svima nagrađenima i nadamo se da će mudro iskoristiti magične kartice Mary Poppins!