« Svibanj 2024 »

Učenička zadruga "Pčelice"

U školi djeluje učenička zadruga "Pčelice" sa sekcijama:

• likovna skupina - keramičari
  • etno skupina
  • eko skupina
  • mladi kreativni poduzetnici
  • voćarska skupina
  • cvjećarska skupina
  • eko dizajneri
  • pčelari

Svaka sekcija ima voditelja koji s učenicima provode izvannastavne aktivnosti.

Voditeljica učeničke zadruge je učiteljica Nataša Horvatić.

Učenička zadruga aktivno sudjeluje na smotrama i susretima zadruga, priprema izložbe i obogaćuje kulturnu i javnu djelatnost škole.

U prilogu: istaknuti projekti i katalog suvenira zadruge.

Vijesti iz školske zadruge
Međužupanijska suradnja UZ Zagrebačke županije
Autor: Administrator , 26. 9. 2022.

U petak 23.9.2022. zadrugari naše škole, Anamari iz 6. r i Dorotea iz 8. r u pratnji učiteljice Nataše Horvatić, krenuli su na trodnevnu avanturu po Bjelovarsko-bilogorskom kraju. Sudjelovale su na Međužupanijskoj suradnji učeničkih zadruga gdje je bilo 54 zadrugara iz 18 učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Upoznali su su pritom i znamenitosti Bjelovarsko-bilogorske županije.

Škola domaćin ovogodišnje Međužupanijske suradnje bila je Osnovna škola Garešnica. Županijski zadrugari tijekom svog trodnevnog posjeta sudjelovali su na radionici upoznavanja starih glazbala i izrade crtanog filma. Obišli su Daruvar, vidjeli najstarije stablo ginka u ovom dijelu Europe, a penjali su se i na Papuk i osvojili Petrov vrh na visini od 614 metara. U Garešnici su posjetili prvi hotel za pčele, dok su na edukativnom punktu Kaniška Iva saznali puno toga o projektu Natura 2000 te su se u okruženju prepunom jezera okušali u pecanju i dalekozorima promatrali biljni i životinjski svijet. Posjetili su i Kulturni centar Mato Lovrak gdje su prošetali po vlaku iz filma „Vlak u snijegu“, vidjeli mlin iz filma „Družba Pere Kvržice“ i poslušali mnogo zanimljivih priča iz tog doba.

Naši zadrugari su se upoznali s posebnostima Bjelovarsko-bilogorske županije., usvojili nova znanja i vještina te stekli nova poznanstava i prijateljstava.