« Svibanj 2024 »

Učenička zadruga "Pčelice"

U školi djeluje učenička zadruga "Pčelice" sa sekcijama:

• likovna skupina - keramičari
  • etno skupina
  • eko skupina
  • mladi kreativni poduzetnici
  • voćarska skupina
  • cvjećarska skupina
  • eko dizajneri
  • pčelari

Svaka sekcija ima voditelja koji s učenicima provode izvannastavne aktivnosti.

Voditeljica učeničke zadruge je učiteljica Nataša Horvatić.

Učenička zadruga aktivno sudjeluje na smotrama i susretima zadruga, priprema izložbe i obogaćuje kulturnu i javnu djelatnost škole.

U prilogu: istaknuti projekti i katalog suvenira zadruge.

Vijesti iz školske zadruge
Blagdan blaženog Alojzija Stepinca – Stepinčevo
Autor: Administrator , 10. 2. 2023.

10. veljače u Katoličkoj crkvi slavi se blagdan Stepinčevo. Svi učenici  razredne i predmetne nastave Osnovne škole „Kardinal Alojzije Stepinac“ Krašić obilježili su ovaj poseban dan za našu školu odlaskom na svečano jutarnje euharistijsko slavlje u župnu crkvu Presvetog Trojstva u Krašiću u pratnji svojih učitelja, vjeroučiteljice i ravnateljice.

Euharistiju je predslavio župnik Ivan Vučak. U svojoj nadahnutoj propovijedi župnik je naglasio važnost hrabrosti i hrabrog svjedočenja vjere koju je imao i sam blaženi Alojzije. Blaženik se nikad nije dao pokolebati, niti kada su ga osudili na zatvor, na gubitak građanskih prava, ostao je branik vjere, branik hrvatskog naroda za vjernost Svetoj Stolici i rimokatoličkoj vjeri. U svojim malim svakodnevnim životima nastojimo činiti jedni drugima dobro, bez ogovaranja, klevetanja, recimo jedni drugima oprosti svaki put kada povrijedimo svog bližnjega. Župnik Vučak izrekao je jednu usporedbu da je ljudski život kao cvijet na livadi koji se ujutro budi, daje svoju punu ljepotu tijekom dana i navečer polako zatvara svoje latice i nestaje. Pozvao nas je sve da promislimo o svom životu i svojoj vjeri, te dobrim djelima koje smo pozvani svaki dan činiti jedni drugima poput blaženog Alojzija Stepinca. Nakon euharistije svi zajedno smo pošli na bratski susret agape, tj. zajednički doručak u župnom dvorištu.

Nakon mise, učenici predstavnici Učeničke zadruge “Pčelice”, pokazali su svoje proizvode na izložbeno-prodajnom štandu na trgu u Krašiću uz pratnji voditeljice Nataše Horvatić.